تماس با مسئولینارتباط با ماعضویت و ورود اعضاعضویت و ورود اعضانقشه سایتنقشه سایتاعصای هیات علمیاعضای هیات علمیدانشجویاندانشجویانصفحه اصلی
 
جستجو:
nazarie
height=25
1395/12/08 تاریخ:
سي و سومين نشست نظريه پردازي دانشگاه اصفهان برگزار شد سي و سومين نشست نظريه پردازي دانشگاه اصفهان برگزار شد
دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در سي و سومين نشست نظريه پردازي اظهار داشت :رونق و رواج نظريه پردازي يك فرا ماموريت است.

به گزارش وب سايت خبري uinews در سي و سومين نشست نظريه پردازي كه با حضور چهره هاي مطرح دانشگاه در حوزه نظريه پردازي و مرجعيت  علمي، بعد از ظهر روز چهارشنبه چهار اسفند ماه سال جاري در محل تالار دكتر رزمجو برگزار شد،دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در راستاي ماموريت گرا كردن فعاليت هاي اعضاي هيات علمي و دستيابي اساتيد برگزيده رشته هاي علوم انساني دانشگاه به مرجعيت علمي در دانشگاه اصفهان ، رونق و رواج نظريه پردازي را يك فراماموريت دانست و اظهار داشت: در ارزيابي شوراي عالي انقلاب فرهنگي ،دانشگاه اصفهان در ميان دانشگاه هاي برتر به عنوان يكي از دانشگاه هاي فعال در اين حوزه مطرح شده است و اميدواريم در رواج نظريه پردازي پيشتاز باشد.

دكتر طالبي همچنين هدف از تشكيل و استمرار شوراي دستگاهي و تصميم گيري هاي مهم دانشگاه را پاسخگويي به نياز هاي جامعه و رسيدن به مرجعيت علمي دانست.

رئيس  دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به آئين نامه هاي جديد ارتقا اظهار داشت:در آئين نامه استخدامي اعضاي هيات علمي كسب امتياز "استاد ممتاز" مطرح شده است كه بعضي از دانشگاه ها مانند دانشگاه تهران اين بند از آيين نامه را مورد اجرا قرار داده اند. وي خاطر نشان ساخت كه به همت معاونت آموزشي دانشگاه بحث امتياز "استاد ممتاز" مورد توجه قرار گرفته و به زودي در دانشگاه اجرا خواهد شد. كه اين مهم باعث مي شود كه بحث مرجعيت علمي و استاد ممتازي هر دو مورد توجه قرار گيرد.

شايان ذكر است در اين جلسه دكتر امير رحيمي معاون پژوهش و فناوري دانشگاه نيز در خصوص تسهيل شرايط براي اعضاي هيات علمي كه وارد حوزه نظريه پردازي مي شوند،ايراد سخن نمود و خواستار كاهش بارآموزشي اين افراد شد و اظهار اميداري نمود كه با تمهيدات در نظر گرفته شده در راستاي پيشبرد اهداف متعالي دانشگاه در اين خصوص گام هاي موثري برداشته شود.

گفتني است دكتر علي رباني رئيس مركز نظريه پردازي دانشگاه اصفهان نيز در اين جلسه اظهار داشت: در راستاي اجرايي سازي رويكرد مركز نظريه پردازي دانشگاه اصفهان و با هدف شناسايي پوياي استعداد ها و قابليت هاي فكري مستعد در چارچوب كرسي هاي نظريه پردازي،نقد و مناظره" دستور العمل شناسايي استعداد هاي نوآوري،نظريه پردازي،نقد و مناظره در 3 ماده در تاريخ 26آبان سال 93 به تصويب نهايي كميته دستگاهي نظريه پردازي،نقد و مناظره رسيد و به منظور اجرايي كردن اين دسترالعمل برنامه اقدام آن با اهداف زير در يازدهمين جلسه كميته دستگاهي نظريه پردازي،نقد و مناظره مورخ 4 آبان 95 تنظيم و تصويب شد و مواردي مانند:اجرايي كردن برنامه شناسايي ظرفيت هاي نوآوري و نظريه پردازي و استعداد هاي نهفته ، دعوت و حمايت از صاحبان ايده ها و انديشه هاي داراي شايستگي پرورش براي طرح در قالب كرسي هاي نظريه پردازي،حمايت از برگزاري كرسي هاي نظريه پردازي، نوآوري،نقد و مناظره بر اساس ظرفيت هاي شناسايي شده مورد توجه قرار گرفت.

لازم به ذكر است در اين جلسه ضمن ارائه دستورالعمل شناسايي استعدادهاي نوآوري،نظريه پردازي،نقد و مناظره ، صاحب نظران حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر در خصوص اين موضوع پرداختند.

48 تعداد بازدید:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal